Różowe konie

Aldona Jankowska, Henryk Pasiut

„Różowe konie” to spektakl komediowy, w którym elementy amerykańskiej formy estradowej stand-up comedy zostały wkomponowane w materię teatralną. Opowieść o tym, że po naszej walce i niezgrabnych podskokach pomiędzy teściami, ślubami, weselami i pogrzebami i tak na koniec okazuje się, że najważniejsze w życiu to… żyć, kochać i być kochanym. Zobaczcie jak z tą życiową materią radzi sobie Aldona Jankowska.

czytaj dalej

„Różowe konie” to spektakl komediowy, w którym elementy amerykańskiej formy estradowej stand-up comedy zostały wkomponowane w materię teatralną. Opowieść o tym, że po naszej walce i niezgrabnych podskokach pomiędzy teściami, ślubami, weselami i pogrzebami i tak na koniec okazuje się, że najważniejsze w życiu to… żyć, kochać i być kochanym. Zobaczcie jak z tą życiową materią radzi sobie Aldona Jankowska.

W barwnym przedstawieniu cięty dowcip i ostra satyra przeplecione są z brawurowo wykonanymi partiami tanecznymi i wokalnymi. Partie improwizowane oraz dynamiczne dialogi z widzem nadają widowisku lekkości, charakteru bliskiego spotkania z twórcami i gwarantują doskonałą zabawę.

Aldona Jankowska to osobowość sceniczna, mistrzyni metamorfozy, parodystka w programie „Szymon Majewski Show” i aktorka Teatru Kwadrat, znana m.in. z przedstawienia w reżyserii Andrzeja Nejmana pt. „Medium”.

Spektakl grany jest gościnnie na Scenie Kameralnej Teatru Kwadrat.

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA – 1 ok. 30 godz.

OSOBY:
Aldona Jankowska


Scenariusz:
Aldona Jankowska, Henryk Pasiut
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Zwolińska
Choreografia: Anna Kłos
Muzyka:
Krzysztof Filus, Grażyna Naszkiewicz - Smukalska
Kierownik muzyczny:
Grażyna Naszkiewicz - Smukalska
Opieka artystyczna:
Adolf Weltschek
Teksty monologów:
Aldona Jankowska, Małgorzata Magier, Ola Wolf, Henryk Pasiut,
Teksty piosenek: Małgorzata Magier, Rafał Dziwisz
Animacje: Paweł Weremiuk
Asystent Aldony Jankowskiej: Elżbieta Depta
Reżyseria dźwięku: Sławomir Piro
Realizacja nagrań: Studio Orange, Jerzy Zając