Tuwim, trąba i kredki

Interaktywny program artystyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Kameralne przedstawienie na najmniejszej Scenie Teatru Kwadrat dla dzieci w wieku 3-7 lat. To atrakcyjne, pełne humoru i angażujące wyobraźnię dziecięcą połączenie poezji, muzyki i plastyki. Maciej Kujawski, który znany jest dzieciom jako Kubuś Puchatek z polskiej wersji bajki Disneya prezentuje najzabawniejsze wiersze Juliana Tuwima.
Na scenie towarzyszą mu dwaj artyści, którzy na bieżąco….

czytaj dalej

Kameralne przedstawienie na najmniejszej Scenie Teatru Kwadrat dla dzieci w wieku 3-7 lat. To atrakcyjne, pełne humoru i angażujące wyobraźnię dziecięcą połączenie  poezji, muzyki i plastyki.

Maciej Kujawski, który znany jest dzieciom jako Kubuś Puchatek z polskiej wersji bajki Disneya prezentuje najzabawniejsze wiersze Juliana Tuwima.

Na scenie towarzyszą mu dwaj artyści, którzy na bieżąco ilustrują opowieści aktora. Muzyk przy użyciu tuby oraz plastyk, który na rozpostartej płachcie białego papieru tworzy rysunki, będące kolorowym i humorystycznym komentarzem do prezentowanej poezji.

Artyści, przekomarzając się ze sobą wywołują żywe reakcje dzieci. No bo jak tak naprawę wyglądał Słoń Trąbalski? Czy był mały? Ależ skąd! Był „wielki jak słoń”.

W sali, mieszczącej maksymalnie 50 dzieci (usadowionych na poduchach), kontakt z artystami jest bliski i intensywny. Dzieci mają szansę zobaczyć i usłyszeć wielką tubę a kolorowe ilustracje powstają na ich oczach. Najmłodsi widzowie poznają w ten sposób nie tylko klasykę literatury dziecięcej, ale też warsztat pracy aktora, muzyka oraz plastyka.

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA: ok. 50 min.

OBSADA:
Maciej Kujawski - aktor Teatru Kwadrat
Tomasz Kujawski - artysta plastyk
Grzegorz Zmysłowski/Waldemar Hołowacz - muzyk, instrumentalista

Scenariusz i reżyseria: Maciej Kujawski

Organizatorem spektaklu jest Fundacja TKwadrat we współpracy z Teatrem Kwadrat w Warszawie.

 Premiera: marzec 2017r.