pomiń nawigację
bg3
cegielka mobile
Ładowanie Wydarzenia
pon.
17
sty

Teatr Rozrywki. Organizatorem jest Fundacja TKwadrat., Chorzów

Umrzeć ze śmiechu

godz.
17:30
kup bilet
godz.
20:30
kup bilet

Taka właśnie była Mary…  kochała życie nade wszystko i przez 30 lat regularnie spotykała się z przyjaciółkami na wieczorku brydżowym. Aż pewnego dnia pożegnała się z tym światem, pozostawiając swoje kompanki bez czwartej do brydża.

Dla Connie, Millie i Leny, trzech szacownych dam z Południa utrata przyjaciółki to prawdziwy cios, ale nie powód do tego, żeby tkwić w żałobie z założonymi rękami. By uczcić pamięć Mary, „wypożyczają” z domu pogrzebowego, w niekoniecznie legalny sposób, urnę z jej prochami i tak oto rozpoczyna się najbardziej szalona przygoda w ich życiu. Tej nocy bowiem zdarzyć się może wszystko, włącznie z interwencją policji i wizytą striptizera. I choć nie do końca wiadomo, skąd wzięło się na imprezie pudełko ulubionych ciastek nieboszczki, pewne jest, że to, co przytrafi się dziewczynom jest kwintesencją poczucia humoru Mary, która zawsze uważała, że lepiej jest „umrzeć ze śmiechu”, niż żyć bez radości.

„Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Andrzeja Nejmana to pełna ciepła i humoru, a momentami wzruszająca opowieść o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa nawet śmierć, a na marzenia nigdy nie jest za późno. To jedna z tych historii o kobietach, choć nie tylko dla kobiet, która otula jak ciepły koc i poprawia humor niczym tort czekoladowy albo najlepsze ciastka z kremem i posypką.

Informacje o spektaklu

OSOBY:

Rachel – Olga Kalicka

Connie – Lucyna Malec

Lena – Ewa Wencel

Millie – Hanna Śleszyńska

Policjant/Bobby – Marcin Piętowski

Gruba Dupa – rudy kot

 

Autor: Paul Elliott

Tytuł oryginalny: Exit Laughing

Przekład: Bogusława Plisz-Góral

Reżyseria: Andrzej Nejman

Asystent reżysera: Katarzyna Hendzel

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Marta Grudzińska

Choreografia: Stefano Terrazzino

Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 11 września 2021


Galeria zdjęć

designed & created by trendmark.pl