„Po drugiej stronie lustra…” to spektakl improwizacyjny Teatru Naukowego – niesamowite wydarzenie, w którym Nauka i Sztuka spotykają się na scenie, aby przeglądać się w sobie jak… w zwierciadle. Tym razem zabierzemy naszą widownię na drugą stronę lśniącej tafli, aby z bezpiecznej kryjówki wewnątrz lustra spojrzeć na świat oczyma kogoś, kto ma wszystko na opak.
Poznamy tajniki optyki, arkana geometrii, a także zajrzymy do wnętrza naszego mózgu, żeby sprawdzić, co się dzieje w głowach ludzi, którzy patrzą w lustro… czasami może nawet zbyt często!
czytaj dalej„Po drugiej stronie lustra…” to spektakl improwizacyjny Teatru Naukowego – niesamowite wydarzenie, w którym Nauka i Sztuka spotykają się na scenie, aby przeglądać się w sobie jak… w zwierciadle. Tym razem zabierzemy naszą widownię na drugą stronę lśniącej tafli, aby z bezpiecznej kryjówki wewnątrz lustra spojrzeć na świat oczyma kogoś, kto ma wszystko na opak.
Poznamy tajniki optyki, arkana geometrii, a także zajrzymy do wnętrza naszego mózgu, żeby sprawdzić, co się dzieje w głowach ludzi, którzy patrzą w lustro… czasami może nawet zbyt często!
„Po drugiej stronie lustra…” to spektakl Teatru Naukowego, poświęcony jednemu z najpowszechniejszych przedmiotów w naszym życiu, a jednocześnie najbardziej tajemniczemu… bo w końcu każdy z nas ma w domu lustro, a prawie nikt nie zastanawia się, co lustro robi.
Nie tylko „co robi” ze światłem, obrazem… ale… co robi z nami! Zwierciadło ma ogromną moc przyciągania wzroku i niemalże uwiązywania umysłu na smyczy. Mało kto potrafi oprzeć się pokusie przejrzenia w lustrze i poprawienia tego i owego… Tymczasem – choć może to niektórych rozczaruje – nie ma w tym żadnej magii. Jest tylko trochę matematyki, fizyki i psychologii!
W spektaklu zajmujemy się nie tylko tłumaczeniem jak działa lustro i co można dzięki niemu zdziałać, ale też trochę zastanowimy się, czy warto w nie patrzyć aż tak często i czy aby na pewno należy wierzyć w to, co się w nim widzi. I choć na początku będziemy widzieć jakby w zwierciadle, niejasno… na końcu zobaczymy już twarzą w twarz.
Informacje o spektaklu
Spektakl twórców popularnej serii warsztatów interaktywnych „Muzyka plus Matematyka” realizowanej w Teatrze Kwadrat
Czas trwania: 60 min.
Dla widzów w wieku 6-12 lat.
Miejsca nienumerowane, widzowie siedzą na specjalnie przygotowanych poduchach.