1 maja 2018

Bilet do teatru za 300 groszy

#dzieńteatrupublicznego #bilet300groszy #groszegrająrolę
12 maja 2018 | DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO | Bilet do teatru za 300 groszy

„Czego nie widać”
Obwoźna grupa teatralna przygotowuje się do premiery szmirowatej dość produkcji – spektaklu pt. „Co widać”. Zostało bardzo mało czasu. Budżet jest ograniczony. Ekipa techniczna okrojona. Reżyser zmęczony. A aktorzy?… No cóż… Jeżeli problemem jest już nawet zapamiętanie tekstu podczas próby generalnej, to jak radzić sobie, z dwoma burzliwymi romansami, krótkowzrocznością młodej gwiazdki, stale psującą się dekoracją i wiecznie znikającym nestorem, który na dodatek poważnie nadużywa alkoholu…? Czy w takich warunkach da się pracować? Na pewno nie sposób się nie śmiać.
Konstrukcja „Czego nie widać” jest oparta na ukazaniu teatru w teatrze. Autor wyszedł z założenia, że podglądanie zakulisowej bieganiny, wszystkiego czego zazwyczaj w teatrze nie widać, jest równie ciekawe jak akcja samego przedstawienia. W związku z tym widz otrzymuje dwa w jednym. I ogląda spektakl w spektaklu. „Czego nie widać” to sztuka kultowa, nazywana najzabawniejszą farsą, jaka kiedykolwiek została napisana. Aż dziw, że nigdy wcześniej nie została zrealizowana w najbardziej rozpoznawalnym teatrze komediowym w Polsce. W Kwadracie jej wyreżyserowania podjął się Dyrektor – Andrzej Nejman.

CZAS TRWANIA (z przerwą): ok. 2,5 godz.
OBSADA:
Dotty Otley – Lucyna Malec
Lloyd Dallas – Jacek Łuczak
Garry Lejeune – Andrzej Andrzejewski
Brooke Ashton – Katarzyna Glinka/ Olga Kalicka
Poppy Norton-Taylor – Ilona Chojnowska
Frederick Fellowes – Paweł Domagała/ Andrzej Nejman
Belinda Blair – Marta Żmuda Trzebiatowska/ Zuzanna Grabowska (gościnnie)/ Agnieszka Sienkiewicz (gościnnie)
Tim Allgood – Michał Lewandowski
Selsdon Mowbray – Grzegorz Wons
______________________________________

TERMIN:
17 maja 2018r., g. 19:30
______________________________________

BILETY:
wszystkie bilety w cenie 300 groszy (3 zł)

Czwarty Dzień Teatru Publicznego obchodzić będziemy pod znakiem ekonomii. Cena tegorocznego biletu – 300 gr (3 zł) nawiązuje do wyników specjalnego badania, które w 2017 roku – jako pilotaż – przeprowadził dla Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego profesor Szkoły Głównej Handlowej Rafał Kasprzak. Za pomocą policzenia efektów bezpośrednich oddziaływania ekonomicznego stale działającej instytucji artystycznej, udowodnione zostało niezbicie, że teatr publiczny się opłaca! Jedna złotówka dotacji generuje przychód w wysokości średnio 3,36 zł dla regionu, w którym teatr stale działa. To bardzo ważna wiadomość dla organizatorów i wszelkich gremiów podejmujących decyzję o finansowaniu teatrów publicznych.

✔ Bilety na spektakl „Czego nie widać” grany 17 maja 2018 roku będą w sprzedaży od 12 maja 2018 roku WYŁĄCZNIE w kasie Teatru Kwadrat przy ul. Marszałkowskiej 138

✔ Nie ma konieczności płacenia za bilety w groszach. Przyjmujemy płatności w gotówce i kartą. Prosimy o odliczenie gotowej kwoty za bilety, co usprawni i przyśpieszy pracę kasy.

✔ Kasa będzie czynna od godziny 12:00

✔ „Bilety za 300 groszy” nie będą sprzedawane przez internet

✔ Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety

✔ Nie ma możliwości rezerwacji biletów na ten spektakl

______________________________________

12 maja 2018 po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).
______________________________________