21 kwietnia 2016

Gramy za grosze w ramach akcji organizowanej przez Instytut Teatralny.

bilet za 400 groszy │GROSZE GRAJĄ ROLĘ

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach akcji biletu za grosze. Jego cena (400 groszy) odwołuje się do rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów – Williama Shakespeare’a. Bilety za 4 zł będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż rozpocznie się 14 maja.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Organizatorzy podkreślają, że tego dnia „Grosze grają rolę” (takie hasło będzie towarzyszy akcji) oraz że bez finansowego wsparcia z publicznych pieniędzy, a więc z pieniędzy nas wszystkich, polski teatr publiczny, jako idea i jako konkretne miejsca na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.

Do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski. W Kwadracie zobaczyć będzie można „Godzinkę spokoju” – ostatnią premierę Teatru. Aktorski popis Pawła Wawrzeckiego, który przez prawie cały spektakl nie opuszcza sceny. Autorem sztuki jest Florian Zeller współczesny francuski dramaturg, którego twórczość łączy walory lekkich komedii oraz wcale niebłahej i bardzo trafionej refleksji nad naszym życiem. Doskonały tekst, wartkie tempo i brawurowe aktorstwo to największe atuty tego przedstawienia.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i będzie prowadzona tylko w kasach teatrów. – Zależy nam na tym, aby widzowie przypomnieli sobie, także symbolicznie, którędy wiedzie droga do teatru oraz aby dla wszystkich „droga do biletu” była podobna. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę, która dla teatrów będzie intensywnym dniem pracy, ale wielu widzom da szansę na pojawienie przed kasą teatru – wyjaśnia Dorota Buchwald – dyrektor Instytutu Teatralnego.

bilet-kwadrat

__________________

✔ Bilety na spektakl „Godzinka spokoju” grany 21 maja 2016 roku będą w sprzedaży od 14 maja 2016 roku WYŁĄCZNIE w kasie Teatru Kwadrat przy ul. Marszałkowskiej 138

✔ Kasa będzie czynna od godziny 14:00

✔ „Bilety za 400 groszy” nie będą sprzedawane przez internet

✔ Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety

✔ Nie ma możliwości rezerwacji biletów na ten spektakl

__________________

Spektakl grany jest w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

plakat godzinka