1 grudnia 2022

Brak pomysłu na styczniowy wieczór? Spędź go z Ciotką Karola!

Pozwól sobie na ekscytujący wieczór w odjazdowym towarzystwie. Teatr Kwadrat Warszawa zaprasza na prawdziwą ucztę sceniczną – spektakl komediowy Ciotka Karola 4.1. Spektakularna odsłona światowej klasyki, z jeszcze większą dawką absurdalnego humoru, żywiołową muzyką, efektami specjalnymi i odmłodzoną, pełną wigoru obsadą. XIX-wieczna sztuka Brandona Thomasa to zabawne przedstawienie, którego fabuła wzbudza salwy śmiechu, jak mało która. Kapitalna komedia teatralna w Warszawie będzie doskonałym pomysłem na styczniowy wieczór!

Poznaj Ciotkę Karola uwikłaną w miłosne perypetie

Kiedy plan idealny się komplikuje, pozostaje tylko plan B i improwizacja. Czy mistyfikacja oxfordzkich studentów pójdzie gładko? Musisz to sprawdzić! Karol Wykeham i Jack Chesney, zakochani po uszy w Kitty i Amy, nie mogli swobodnie widywać się z wybrankami swych serc. W XIX-wiecznej Anglii spotkania młodzieńców z dziewczętami mogły odbywać się tylko w obecności ich prawnych opiekunów albo starszej damy. Obie dziewczyny niebawem opuszczą Oxford, więc Karol i Jack stoją przed ostatnią szansą wyznania im miłości. Niespodziewanie umożliwia im to pewna starsza dama, Donna Lucia, ciotka Karola z Brazylii. Owdowiała multimilionerka zapowiedziała wizytę w Oxfordzie, więc uroczysty obiad z jej udziałem to dobra okazja na spotkanie z Kitty i Amy. Jest tylko jedno ale… Potrzebny jest ktoś, ktoś zabawi ciotkę rozmową, kiedy Karol i Jack pod pretekstem przechadzki w ogrodzie wyznają miłość dziewczynom. Kto więc w tej roli się sprawdzi? Tylko niezawodny lord Babbs.

Kitty i Amy przyjmują zaproszenie na obiad, wszystko idzie jak po maśle, kiedy na ostatniej prostej widmo blamażu pokrzyżowało plany. Po przybyciu dziewcząt z ich opiekunem, Donna Lucia niespodziewanie odwołuje przyjazd. By nie wzbudzić podejrzeń opiekuna, potrzebna jest nowa, starsza dama. Idealnym kandydatem jest oczywiście poczciwy Babbs, przebrany za ciotkę Karola. Czy wyjście awaryjne przejdzie? Sprawy coraz bardziej wymykają się spod kontroli, bo do fałszywej ciotki, ze względu na jej majątek, zaczynają zalecać się lokalni dżentelmeni. A to też nie jest jedyny problem kolegów. Wszystko coraz bardziej się komplikuje i sytuacja zakrawa na farsę. Czy studenci wyjdą z twarzą? Czy to się dobrze zakończy? Przekonaj się!

Nowa odsłona Ciotki Karola – doborowa obsada, jeszcze więcej zabawy i wrażeń

Reżyser Andrzej Nejman, wznawiając Ciotkę Karola, wzniósł ten spektakl komediowy na wyższy poziom, dostarczając więcej wrażeń i świeżości. Znakomita ekipa aktorska teatru w Warszawie zapewnia mnóstwo śmiechu i rozrywkę wysokich lotów. Nowa realizacja jest w odmłodzonej obsadzie. Ciotka Karola 4.1 łączy młode pokolenie aktorów i dobrze znane warszawskiej publiczności nazwiska. Dwa pokolenia w obsadzie gwarantują świeży humor, błyskotliwość i zabawę dla jeszcze szerszej publiczności. W spektaklu komediowym nie zapomniano o świetnej muzyce i zapierających dech efektach. Zmienna scenografia błyskawicznie przenosi widzów z XIX-wiecznego salonu do oryginalnego ogrodu. Ciotka Karola 4.1 to wyborna komedia teatralna w mieście Warszawa, która zapewni Państwu udany wieczór!