26 grudnia 2016

Drapieżna Patty Diphusa wraca do Teatru Kwadrat!

Patty Diphusa, w którą w warszawskim przedstawieniu wciela się Ewa Kasprzyk, pierwotnie była pomyślana jako alter-ego człowieka, który powołał ją do życia – Pedro Almodovara. Patty Diphusa stała się bohaterką pisanych przez Almodovara felietonów publikowanych w latach 80-tych w tygodniku La Luna.

Almodovar nigdy nie godził się na wystawienie tych tekstów w teatrze. Ale Ewa Kasprzyk, która o zagraniu Patty marzyła, wspólnie z autorem adaptacji, Remigiuszem Grzelą, przekonała wielkiego Pedro do zrobienia wyjątku. Po raz pierwszy Pedro Almodovar, po lekturze propozycji scenicznej Patty Diphusa, zgodził się udzielić praw autorskich na wystawienie tego tekstu w polskim teatrze.

W ten oto sposób zrodziła się polska Patty Dihusa – gwiazda porno, niemal archetypiczna „kobieta Almodovara”: czuła, wyrazista, czasami groteskowa i naiwna, ale przez to prawdziwa w swych tęsknotach i namiętnościach.

Patty Diphusa to historia kobiety, która czerpie z życia tyle, ile dana chwila jej pozwala. Jednocześnie poprzez swoją opowieść uruchamia skrywane tęsknoty i pragnienia.

Pierwsze spektakle odbędą się na Scenie Kameralnej Teatru Kwadrat w dniach 20 i 21 stycznia 2017r. Bilety są już dostępne tutaj.

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA (bez przerwy): ok. 1 godz.

Tytuł oryginalny: Patty Diphusa
Przekład: Hanna Torrent-Piasecka
Adaptacja: Remigiusz Grzela
Reżyseria: Marta Ogrodzińska
Wykonawca: Ewa Kasprzyk
Wizerunek sceniczny: Hubert Grabowski
Premiera: 4 listopada 2004, Warszawa, Teatr Rozmaitości

patty_kwadrat_2a