4 marca 2022

GRAMY I POMAGAMY

Wielką sztuką w obecnych czasach jest po prostu „robić swoje”. W Teatrze Kwadrat pracujemy zatem nieprzerwanie dla Was i uruchamiamy sprzedaż kwietniowego repertuaru, angażując się jednocześnie w działania pomocowe dla walczącej Ukrainy.

Kwietniowy repertuar jest już dostępny na stronie. A w nim między innymi premiera. Ewa Ziętek staje przed publicznością w niezwykłym monodramie. Spektakl to opowiedziana z bliskiej perspektywy intymna historia Zofii Książek-Bregułowej, polskiej aktorki, poetki, łączniczki AK, która splata się na scenie z retrospekcją Ewy Ziętek na temat jej własnego życia. Widzowie stopniowo odkrywają kolejne etapy życia obu artystek, poznając ich motywacje, doświadczenia, refleksje.

19 kwietnia przypada w 88. Rocznica urodzin Jana Kobuszewskiego. To już prawie 3 lata, odkąd Mistrza nie ma wśród nas. Pragnąc zachować pamięć o nim i jedocześnie uhonorować tę wybitną postać polskiego teatru, podjęliśmy decyzję o nadaniu Scenie Kameralnej Teatru Kwadrat imienia Jana Kobuszewskiego.

Na stałe działa w Teatrze Kwadrat „Punkt odbioru pomocy rzeczowej” dla Ukrainy. Codziennie w godz. 10:00-20:00 przyjmujemy artykuły z listy tych najbardziej potrzebnych, które trafią bezpośrednio na Ukrainę. Listę artykułów aktualizujemy na bieżąco i publikujemy na stronach Teatru, zachęcamy do ich śledzenia.

We współpracy z działającą przy Teatrze Fundacją TKwadrat prowadzimy także zbiórkę funduszy. Z zebranych dotąd środków zakupiliśmy już m.in. agregaty prądotwórcze. Środki można wpłacać na dedykowane subkonto: 42 1240 1040 1111 0011 0302 2049

Dziękujemy po stokroć za Waszą pomoc!!!