1 września 2022

Kto pocieszy Gamou?

Kilka tygodni temu byliśmy w Teatrze Kwadrat świadkami doniosłego wydarzenia. Olga Kalicka wypowiedziała sakramentalne „tak”, a wybrankiem jej serca został Gamou Fall. Tego samego dnia aktor był widziany w towarzystwie Małgosi Kozłowskiej, która również stanęła z nim przed ołtarzem w białej sukni. Czyżby Gamou nie mógł się zdecydować na jedną narzeczoną?

Jak deklarują aktorki, żadna z nich nie chce być „tą drugą”, postanowiły więc porzucić niezdecydowanego pana młodego i skupić się na pracy.

W październiku całą trójkę zobaczymy w nowej multikulturowej komedii „Za jakie grzechy?” w adaptacji i reżyserii Andrzeja Nejmana. Olga i Małgosia na zmianę grają w niej postać zbuntowanej Heleny, która wbrew woli rodziców postanawia poślubić mężczyznę z innego kręgu kulturowego (w tej roli Gamou Fall). Wspomniane śluby to oczywiście jeden z etapów produkcji spektaklu.

Sztuka, choć oparta na motywach kultowej francuskiej komedii, serwuje widzom humor rodem znad Wisły, a znaczna część jej akcji toczy się w malowniczym Sandomierzu. W obsadzie także Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Mamadou „Goo” Ba, Grzegorz Daukszewicz, Hiroaki Murakami, Jan Butruk, Ilona Chojnowska/Monika Bubniak, Aleksandra Radwan/ Monika Cieciora oraz Weronika Malik/ Anna Karczmarczyk. Oficjalna premiera odbędzie się 15 października, zapraszamy również na ostatnie spektakle przedpremierowe 12, 13, 14 października.

„Misery” to klasyczny dreszczowiec na motywach powieści Stephena Kinga, w reżyserii Roberta Glińskiego, w którym widzowie śledzą akcję w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Niezapomniane kreacje tworzą tu Ewa Wencel i Piotr Polk. Sztukę zagramy na Scenie im. Jana Kobuszewskiego 1 i 2 października.

Komediowy horror „Wrócę przed północą” jest natomiast wyśmienitą propozycją dla tych, którzy w teatrze lubią się śmiać i bać. Trzeba przyznać, że takie zaskakujące połączenie zdarza się na scenie niezwykle rzadko. Dlatego też ta mistyczno-kryminalna historia robi furorę na teatralnych scenach na całym świecie. W Teatrze Kwadrat grają w niej Krzysztof Kwiatkowski/Grzegorz Daukszewicz, Anna Karczmarczyk, Aleksandra Radwan oraz Grzegorz Wons/Marek Siudym. Zapraszamy 18, 19, 20 października.

Pełen repertuar na październik jest już dostępny na stronie www.teatrkwadrat.pl

Sprzedaż biletów rusza dzś. W samo południe.

Zapraszamy do Teatru Kwadrat!