18 listopada 2023

Kultowa komedia ponownie na deskach Kwadratu!

„Okno na parlament”, legendarna komedia Kwadratu, wraca na afisz w nowej obsadzie. Uwielbianą przez publiczność sztukę można oglądać na Kwadratowej scenie już od stycznia.

W nowej odsłonie zagrają: Jan Wieczorkowski, Jacek Łuczak, Agnieszka Sienkiewicz/ Małgorzata Kocik, Lucyna Malec, Ilona Chojnowska, Michał Lewandowski, Andrzej Andrzejewski / Jan Butruk, Andrzej Grabarczyk / Albert Osik, Marek Siudym, Aldona Jankowska / Katarzyna Chorzępa

Autorem sztuki jest Ray Cooney, brytyjski komediopisarz, uznawany za króla teatralnej farsy. Spektakle jego autorstwa, znane z niespodziewanych zwrotów akcji, inteligentnych dialogów i doskonałych dowcipów sytuacyjnych, od lat goszczą na deskach teatralnych na całym świecie. „Okno na parlament” to jedna z najbardziej uznanych komedii jego autorstwa. Niezmiennie bawi widzów już od 1990 roku, kiedy to po raz pierwszy została zaprezentowana w Thorndike Theatre w Leatherhead.

Minister Wilski aranżuje schadzkę z sekretarką partii opozycyjnej. Utrzymanie tajemnicy wydaje się proste do czasu, kiedy w oknie hotelowego apartamentu pojawi się… trup. Czy jest szansa na ratunek, czy też czekają nas przedterminowe wybory? Tego dowiecie się z brawurowej polskiej adaptacji słynnego „Okna na parlament”.

Serdecznie zapraszamy.