28 maja 2024

„Lekcje tańca” zachwycają krytyków. Przeczytaj recenzję Jagody Opalińskiej

27 maja 2024 r. na stronie ACIT Polska ukazała się recenzja „Lekcji tańca” autorstwa Jagody Opalińskiej.

Dziękujemy za docenienie naszego spektaklu i debiutu reżyserskiego Michała Staszczaka! Poniżej zamieszczamy fragment recenzji.

Właśnie szlak niedopowiedzianego otwiera drzwi na Lekcje tańca. Ba, otwiera z rozmachem. Sytuacyjno-dialogowy tryb stanowi mocny fundament dla duetu: Senga Quin – Ever Montgomery. Ich status jest niby oczywisty. Są do trzewi osobni i po swojemu wykluczeni. Śliczną, zdolną tancerkę zatrzymała w locie do gwiazd kiepsko rokująca kontuzja nogi. Mistrza egzegezy, profesora Nauk o Ziemi lokuje wśród emocjonalnych uwarunkowań Zespół Aspergera. Czyli wszystko przeciw, nic za. Zresztą już sam początek grozi śmiercią lub kalectwem. Prosząc o taneczną korepetycję, Ever uruchamia serię horendalnych gaf: „Jeśli Pani akurat robi kupę albo siku, to ja poczekam”. Rany Boskie, koncept wart riposty bez trzymanki i nic dziwnego, że Senga zapowiada atak: „Liczę do dziesięciu i ma cię tu nie być. W przeciwnym wypadku wzywam policję”. Rzeczywiście będzie fruwało! Ale co, gdzie, którędy zobaczycie Państwo sami, rozpoznając face to face wizerunkowy kontur bohaterów.

Całość przeczytać można na stronie ACIT Polska.

Zobacz „Lekcje tańca”

Najbliższe pokazy „Lekcji tańca” zagramy dla Was 7 i 8 czerwca oraz 25 i 28 lipca. Więcej informacji o spektaklu znajdziecie TUTAJ.