28 grudnia 2021

„Małżeństwo do poprawki” w Sylwestra i Nowy Rok na VOD

Powitaj Nowy Rok z Teatrem Kwadrat Online. Dla wszystkich miłośników teatralnego rozmachu w domowym zaciszu – specjalnie z okazji Sylwestra – przygotowaliśmy spektakl „Małżeństwo do poprawki” na VOD, czyli najnowszy hit Teatru Kwadrat w wersji online.

Oferta dostępna na www.teatrkwadratonline.pl do 2.01.2022 r. do godz.23:59. Czas na obejrzenie spektaklu – 24h od momentu zakupu.

„Małżeństwo do poprawki” w reżyserii Andrzeja Nejmana to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna z wątkiem kryminalnym, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie. W rolach głównych Paweł Małaszyński i Agnieszka Sienkiewcz.

Thomas jest  wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25. latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód.  Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny Marcus i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.

Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie „P”, a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy.

Postanawia odzyskać Verę i rozpocząć z nią nowe, znacznie skromniejsze życie pod romantycznymi dachami Paryża. Jego wskazującym na sukces staraniom przyglądają się Marcus i Arlette, którzy również mają się ku sobie. Sielanka trwa więc w najlepsze aż do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomina sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…