13 września 2021

PREMIERA „UMRZEĆ ZE ŚMIECHU”

Za nami uroczysta premiera spektaklu „Umrzeć ze śmiechu”, którą Teatr Kwadrat oficjalnie otworzył sezon teatralny 2021/2022. Śmiech, wzruszenia i gorące oklaski towarzyszyły tego wieczoru naszym znakomitym aktorom oraz wspaniałej Kwadratowej publiczności.

„Umrzeć ze śmiechu” Paula Eliotta to historia trzech kobiet, które spotykają się po śmierci przyjaciółki, by urządzić wieczór pamięci. Sztuka w reżyserii Andrzeja Nejmana to pełna ciepła i humoru, a momentami wzruszająca opowieść o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa nawet śmierć, a na marzenia nigdy nie jest za późno. To jedna z tych historii o kobietach, choć nie tylko dla kobiet, która otula jak ciepły koc i poprawia humor niczym tort czekoladowy albo najlepsze ciastka z kremem i posypką. Na scenie Olga Kalicka, Hanna Śleszyńska, Lucyna Malec i Marcin Piętowski.

Hit czytań performatywnych i VOD

Komedia Paula Elliotta była jednym z pierwszych czytań performatywnych opublikowanych na kanale YouTube Teatru Kwadrat na samym początku pandemii. W ciągu tygodnia, licząc od premiery, czytanie „Umrzeć ze śmiechu” odtworzyło ponad 200 tys. widzów, czyniąc je tym samym najchętniej oglądanym teatralnym video w Polsce.

– To była jedna z pierwszych sztuk, jakie przeczytaliśmy widzom w czasie lockdownu. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego sukcesu i tylu pozytywnych komentarzy. Od razu poczuliśmy, że jeśli tylko pojawi się taka możliwość, będziemy chcieli wystawić „Umrzeć ze śmiechu” na scenie.– mówi Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat i reżyser spektaklu.

Zanim jednak spektakl trafił na deski Teatru Kwadrat, został zarejestrowany w formie teatru telewizji, a jego premiera online odbyła się 27 marca tj. w Międzynarodowy Dzień Teatru. W ciągu tych kilku miesięcy „Umrzeć ze śmiechu” było jednym z najchętniej oglądanych przedstawień na platformie VOD Teatru Kwadrat.

Więcej nowości w Teatrze Kwadrat

We wrześniu zapraszamy także na przedpremierowe pokazy sztuki „Małżeństwo do poprawki” z Pawłem Małaszyńskim i Agnieszką Sienkiewicz w rolach głównych. Premiera spektaklu zaplanowana została na początek października. „Małżeństwo do poprawki” Michaela Englera to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna, z lekką nutą kryminału, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie. Występują Paweł Małaszyński, Andrzej Andrzejewski, Agnieszka Sienkiewicz i Ilona Chojnowska.

Bilety na www.teatrkwadrat.pl

scena z: Hanna Śleszyńska, Lucyna Malec, Ewa Wencel, Marcin Piętowski, Olga Kalicka, fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Hanna Śleszyńska, Lucyna Malec, Ewa Wencel, Marcin Piętowski, Olga Kalicka, Andrzej Nejman, fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Marcin Piętowski, Hanna Śleszyńska, Lucyna Malec, Olga Kalicka, Ewa Wencel, Andrzej Nejman, fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Marcin Piętowski, Hanna Śleszyńska, Lucyna Malec, Olga Kalicka, Ewa Wencel, fot. Piętka Mieszko/AKPA
fot. Piętka Mieszko/AKPA