24 lutego 2016

Wielkie otwarcie Teatru Kwadrat!

W środę, 24 lutego prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego.  Teatr rozbudowany i zmodernizowany to nowa jakość, możliwości na świetne spektakle oraz znakomite kreacje dające radość warszawskiej publiczności.

Właśnie zakończyła się kompleksowa modernizacja Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, która obejmowała m.in. remont i adaptację pomieszczeń dawnego kina. Powstało nowe zaplecze sceniczne, poprawił się komfort widzów, a budynek zyskał całkowicie nową infrastrukturę.

– Teatr Kwadrat jest świetnie zarządzany przez dyrektora Andrzeja Nejmana, ma znakomity zespół aktorski złożony z pasjonatów kultury i sztuki. Zalicza się do ulubionych miejsc warszawiaków. Jestem przekonana, że po modernizacji ta placówka kulturalna jeszcze bardziej wykorzysta swój potencjał – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Wcześniej mieściło się tu kino i przez krótki czas prywatny Teatr Bajka.  Remont generalny rozpoczął się w maju 2015 roku. Przez kolejne miesiące Kwadrat wędrował po warszawskich scenach uzyskując gościnę kolejno w Teatrze Studio, na Wydziale Scenografii ASP, w Teatrze Imka i w zaprzyjaźnionym Klubie Dowództwa Garnizonu na Mokotowie.

W odremontowanym gmachu przy ulicy Marszałkowskiej 138 widownia pomieści blisko 400 widzów. Remont teatru, w tym stworzenie nowej kameralnej sceny dla około 100 osób, pozwoli na prezentację spektakli teatralnych, ale również na realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej. Modernizacja obiektu umożliwi wprowadzenie do teatru programów dedykowanych całym rodzinom z dziećmi. W ciągu paru następnych miesięcy zostanie dobudowana winda, dzięki której placówka stanie się również dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo, czy rodziców z małymi dziećmi.

Już 25 lutego pierwszy spektakl w odremontowanej siedzibie teatru Kwadratu, zaś 12 marca wielkie otwarcie połączone z oficjalną premierą „Medium” w reżyserii Andrzeja Nejmana – dyrektora Teatru.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

Więcej informacji:
Małgorzata Charzewska
Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego
518 958 929| [email protected]

Bartosz Milczarczyk
rzecznik prasowy
Urzędu m.st. Warszawy
Tel. 22 44 333 92
726-086-525 | [email protected]

Zobacz także: www.um.warszawa.pl/dla-mediow

R.Motyl/UM Warszawa

R.Motyl/UM Warszawa

DSC_7584 DSC_7609 DSC_7666 DSC_7694 DSC_7725 DSC_7807 DSC_7856 DSC_7879 DSC_7884

w2_4