8 kwietnia 2023

Wiosną w stolicy słońce świeci coraz wyżej, a gwiazdy są na wyciągnięcie ręki.

Ruszyła sprzedaż biletów na majowe spektakle w Teatrze Kwadrat. Repertuar jest już dostępny na stronie www.teatrkwadrat.pl, a w nim …

„Nie książka zdobi człowieka”, komedia, która porywa widzów do elitarnego świata nowojorskiej branży wydawniczej. A przy tym bawi do łez, jak na najlepszą farsę przystało. Sherman, pisarz – panikarz, lat 40, wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. W akcie desperacji prosi przyjaciela, by ten podszywając się pod niego oczarował recenzentów erudycją i urokiem osobistym. Niezaprzeczalnymi atutami tego przedstawienia są wartka akcja i znakomite kreacje aktorskie. Duet Małaszyński – Nejman to prawdziwy majstersztyk!

W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Olga Kalicka/ Aleksandra Radwan, Elżbieta Romanowska/ Ilona Chojnowska, Lucyna Malec/ Magdalena Stużyńska.

„Wrócę przed północą” to komediowy horror dla tych, którzy lubią się śmiać i bać. Amy wyjeżdża z miasta ze swoim mężem Gregiem,  by dojść do siebie po załamaniu nerwowym. Kiedy lokalny farmer i właściciel domu, w którym zamieszkali, opowiada jej o morderstwie, wyobraźnia Amy zaczyna pracować na najwyższych obrotach. Sytuacja pogarsza się, gdy na wieś przyjeżdża piękna Laura. Czy to aby na pewno tylko siostra Grega? Ta pełna napięcia mistyczno-kryminalna historia Petera Colley’a robi furorę na scenach teatralnych na całym świecie.

W obsadzie: Anna Karczmarczyk, Aleksandra Radwan, Grzegorz Daukszewicz/ Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Wons/ Marek Siudym.

„Za jakie grzechy?” to multikulturowa komedia na podstawie francuskiego kinowego hitu w polskiej adaptacji. Akcja sztuki nie bez powodu przeniesiona została do malowniczego Sandomierza, gdzie do zamążpójścia szykuje się ostatnia córka państwa Dunin-Borkowskich. W przedstawieniu widzowie odnajdą plejadę gwiazd, a także humor rodem znad Wisły.

Występują: Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Mamadou „Goo” Ba, Gamou Fall, Grzegorz Daukszewicz, Hiroaki Murakami, Jan Butruk, Olga Kalicka/ Małgorzata Kozłowska, Ilona Chojnowska/Monika Bubniak, Aleksandra Radwan/ Monika Cieciora oraz Weronika Malik/ Anna Karczmarczyk

Pełen repertuar na maj dostępny na www.teatrkwadrat.pl

Do zobaczenia w Teatrze Kwadrat!