17 maja 2022

„Za jakie grzechy?” – próba czytana z udziałem publiczności w Teatrze Kwadrat

Teatr Kwadrat zaprasza na próbę czytaną sztuki „Za jakie grzechy?” Philippe’a de Chauverona i Guya Laurenta. Czytanie performatywne z udziałem publiczności odbędzie się 27.05 o godz. 12:30 na scenie im. Jana Kobuszewskiego. Wejściówki są już dostępne na stronie www.teatrkwadrat.pl

Będzie to pierwsze spotkanie aktorów z tekstem na scenie, inaugurujące prace nad nowym spektaklem w reżyserii Andrzeja Nejmana, którego premiera jest planowana na jesień 2022 r. W obsadzie Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Mamadou Goo Ba, Grzegorz Daukszewicz, Hiroaki Murakami, Jan Butruk, Gamou Fall, Olga Kalicka, Małgorzata Kozłowska, Aleksandra Radwan, Monika Cieciora, Anna Karczmarczyk, Weronika Malik, Ilona Chojnowska, Ramat S. Musa i Monika Bubniak. Wydarzenie jest organizowane w ramach Warszawskiego Miesiąca Różnorodności.

Czy istnieje coś cenniejszego niż szczęście własnych dzieci? Claude i Marie Verneuil tworzą tradycyjną francuską rodzinę. Doczekali się czterech córek, którym gotowi są uchylić nieba. Jednak gdy Isabelle, Segolene i Odile wychodzą kolejno za Araba, Chińczyka i Żyda, Claude nie kryje swojego niezadowolenia. Cała nadzieja w Laure – najmłodszej córce państwa Verneuil, która wkrótce ma poślubić katolika z równie tradycyjnej rodziny. Do ostatniej chwili utrzymuje jednak w tajemnicy, że narzeczony pochodzi z Afryki.

„Za jakie grzechy?” to sztuka na podstawie popularnej francuskiej komedii z 2014 r. duetu Philippe de Chauveron i Guy Laurent. Z właściwym francuzom poczuciem humoru i luzem bezlitośnie wyśmiewa wszelkie konwenanse i stereotypy dotyczące pochodzenia czy religii, udowadniając, że w środku wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny.