Ciotka Karola 4.1

Brandon Thomas

Światowa klasyka farsy w nowej, jeszcze bardziej spektakularnej odsłonie. Andrzej Nejman ponownie bierze na warsztat słynne XIX-wieczne przedstawienie, którym w 2013 roku debiutował w roli reżysera – „Ciotka Karola” – wynosząc je na jeszcze wyższy poziom „4.1”. Efekty specjalne, żywiołowa muzyka i młode pokolenie na scenie: Grzegorz Daukszewicz, Patryk Pietrzak, Jan Butruk, OAleksandra Radwan oraz Ramat S. Musa w połączeniu z absurdalnym humorem to prawdziwa sceniczna petarda.

czytaj dalej

Światowa klasyka farsy w nowej, jeszcze bardziej spektakularnej odsłonie. Andrzej Nejman ponownie bierze na warsztat słynne XIX-wieczne przedstawienie, którym w 2013 roku debiutował w roli reżysera - „Ciotka Karola” - wynosząc je na jeszcze wyższy poziom „4.1”. Efekty specjalne, żywiołowa muzyka i dwa pokolenia na scenie: m.in. Grzegorz Daukszewicz, Patryk Pietrzak, Jan Butruk, Lucyna Malec/ Aldona Jankowska, Grzegorz Wons i Marek Siudym w połączeniu z absurdalnym humorem to prawdziwa sceniczna petarda.

Owdowiała multimilionerka zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham. Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także dla jego przyjaciela Jacka. Bowiem tylko w obecności nobliwej damy mogą przekroczyć próg kawalerskiego domu prześliczne wybranki ich serc. By jednak móc w odpowiednio intymnej atmosferze obnażyć przed ukochanymi swoje uczucia, namawiają szkolnego kolegę, lorda Babbsa, aby podjął się w tym czasie zabawiania staruszki. Kiedy jednak Kitty i Emmy stoją już na progu akademika, okazuje się, że ciocia właśnie odwołała swoją wizytę. Przed powszechnym skandalem uchronić ich może tylko sprawnie przeprowadzona mistyfikacja. W tym celu Babbs musi... wcielić się w rolę ciotki. Sprawa wymyka się spod kontroli kiedy (ze względu na majątek) zalecać się zaczynają do niej (a raczej do niego w przebraniu) okoliczni dżentelmeni. Piętrzące się z minuty na minutę problemy bohaterów inicjują szereg zabawnych sytuacji, a tempo narastających komplikacji staje się wprost proporcjonalne do pojawiającego się na widowni śmiechu.

 

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA – ok. 2 godz. 30 min. (z przerwą)

 

OSOBY:

Jack Chesney – Grzegorz Daukszewicz

Karol Wykeham – Jan Butruk

Lord Fancourt Babberley – Patryk Pietrzak

Sir Francis Chesney – Grzegorz Wons

Stephen Spettigue – Andrzej Grabarczyk / Jacek Łuczak

Brassett –Marek Siudym

Kitty Verdun – Weronika Malik/ Małgorzata Kozłowska

Amy Spettigue – Aleksandra Radwan/ Monika Cieciora

Donna Lucia d’Alvadorez – Lucyna Malec/Aldona Jankowska

Ela Delahay – Paulina Lasota

 

 

Reżyseria: Andrzej Nejman

Asystent reżysera: Ilona Chojnowska

Scenografia: Maciej Chojnacki

Kostiumy: Maciej Chojnacki

Muzyka: Filip Kuncewicz

Producent: Małgorzata Nejman