GRA W RANDKI

PETER QUILTER

Para rozwiedzionych 60-latków pozostaje przyjaciółmi, którzy z całego serca pragną, aby ich była druga połówka odnalazła szczęście w ramionach kogoś nowego. Szybko okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste.

czytaj dalej

Richard i Julia niedawno się rozwiedli, ale ich rozstanie jest faktem jedynie na papierze. Para 60-latków pozostaje przyjaciółmi, którzy z całego serca pragną, aby ich była druga połówka odnalazła szczęście w ramionach kogoś nowego. Szybko okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste.

Choć odrobina sentymentu nikogo jeszcze nie zabiła, to zdecydowanie nie jest ona zbyt pomocna, kiedy idzie się na pierwszą po trzydziestu latach randkę w ciemno. Korowód barwnych i nieco zdziwaczałych postaci przesuwa się przed oczami pary rozwodników, a każdy kolejny potencjalny parter pozostawia po sobie jedynie nieodparte wrażenie, że całe to randkowanie to jakiś jeden wielki żart. Coraz bardziej zagubiony Richard i coraz mocniej zdegustowana Julia już dawno porzuciliby wszelkie próby ułożenia sobie życia na nowo, gdyby nie mogli liczyć nawzajem na swoje wsparcie. Czy te starania okażą się totalną porażką, czy zakończą się sukcesem?

„Gra w randki” jest polską prapremierą tekstu Petera Quiltera, uznanego dramaturga, którego sztuki prezentowane są na deskach najważniejszych teatrów w ponad 40 krajach na całym świecie, między innymi na Broadwayu i londyńskim West Endzie. Quilter dwukrotnie nominowany był do nagrody Olivier (za najlepszą nową sztukę i najlepszą nową komedię), a jego debiut na Broadwayu wyróżniono nominacjami do trzech nagród Tony.

PREMIERA 14 września 2024

 

Informacje o spektaklu

Obsada:

JULIA - Ewa Wencel

RICHARD - Paweł Wawrzecki

HELEN, FRANCES, KATHY, LIZZIE  - Aldona Jankowska

KEVIN, DAVID, NIGEL, TIM - Tomasz Schimscheiner

BILL - Marcin Piętowski

 

Twórcy:

Autor: Peter Quilter

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Rafał Szumski

Scenografia i kostiumy: Barbara Ferlak

Asystentka reżysera: Olga Jagnicka

Reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk

Projekcje multimedialne: Krzysztof Gocaliński, Miłosz Pawłowski

Realizacja dźwięku: Przemysław Kisiel, Tomasz Warzocha

Realizacja świateł: Sylwester Basiak, Szymon Bogusz

Produkcja: Joanna Wysocka

Inspicjenci: Sławomir Gwizdak, Elżbieta Kozak,

Suflerzy: Katarzyna Hendzel, Aneta Iwko, Bożena Wróblewska