MARZENIE O KWITNĄCYM KRAJU

program składany, wg scenariusza Ewy Dałkowskiej i Jana Buchwalda (Scena PROSTOKĄT)

Wieczór składał się z kilkunastu premierowych piosenek napisanych specjalnie z myślą o aktorskim wykonaniu Ewy Dałkowskiej i Mariusza Benoit a powstał na podstawie spektaklu „Zziębnięte serce” przygotowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu na IX Przegląd Piosenki Aktorskiej.

czytaj dalej

Na naszej drugiej scenie PROSTOKĄT, którą to scenę, zgodnie z duchem II etapu reformy gospodarczej wyczarowujemy w późnych godzinach wieczornych z pierwszej i jedynej sceny TEATRU KWADRAT- przedstawiamy drugą z kolei premierę.
Po ,,Emigrantach” Sławomira Mrożka w wykonaniu Andrzeja Łapickiego i Mieczysława Czechowicza, teraz gościmy ,,Marzenie o Kwitnącym Kraju” w wykonaniu Ewy Dałkowskiej z udziałem Mariusza Benoit i zespołu muzycznego pod kierunkiem Janusza Bogackiego.
Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, PROSTOKĄT w KWADRACIE służy poszerzeniu naszej oferty repertuarowej o nowe pozycji artystyczne, jeszcze bardziej kameralne niż zwykle u nas, wsparte mądrym i dobrym tekstem literackim oraz najlepszym na jakie nas stać wykonaniem aktorskim. A tym razem – także muzyką wielu naszych współczesnych kompozytorów teatralnych i estradowych. W wieczorze prezentowanym przez Ewę Dałkowską i Mariusza Benoit usłyszymy kilkanaście najnowszych, premierowych piosenek, napisanych z myślą o tym właśnie aktorskim wykonaniu. Nasza prezentacja ,,Marzenia o Kwitnącym Kraju” na scenie PROSTOKĄT powstała w oparciu o spektakl ,,Zziębnięte serce” przygotowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu na IX Przegląd Piosenki Aktorskiej.
Czas, by piosenka aktorska trafiła tam, gdzie jest jej miejsce i gdzie jest najbardziej potrzebna: do teatru.
               Umawiamy się z Wami na dziewiątą.

 

Wieczór składał się z kilkunastu premierowych piosenek napisanych specjalnie z myślą o aktorskim wykonaniu Ewy Dałkowskiej i Mariusza Benoit a powstał na podstawie spektaklu "Zziębnięte serce" przygotowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu na IX Przegląd Piosenki Aktorskiej.

Informacje o spektaklu

OSOBY:

Ewa Dałkowska
Mariusz Benoit

Reżyseria:  Jan Buchwald
Scenariusz: Ewa Dałkowska i Jan Buchwald
Scenografia:  Jerzy Rudzki
Kostiumy: Irena Biegańska
Kierownictwo muzyczne: Wojciech Głuch
Akompaniował zespół muzyczny Janusza Bogackiego: Janusz Bogacki (fortepian), Jacek Burzyński (kontrabas), Krzysztof Woliński (gitara)/ Krzysztof Ciepliński (skrzypce), Janusz Staszek (perkusja)

Premiera: 10 października 1988r.