O co biega?

Philip King

Uroczy obraz angielskiej prowincji z okresu Bitwy o Anglię. Przewrotna historia pewnego eleganckiego i przystojnego pastora i jego młodej żony, byłej aktorki, która swoim nieposkromionym temperamentem przysparza mu wielu kłopotów.

czytaj dalej

Uroczy obraz angielskiej prowincji z okresu Bitwy o Anglię. Przewrotna historia pewnego eleganckiego i przystojnego pastora i jego młodej żony, byłej aktorki, która swoim nieposkromionym temperamentem przysparza mu wielu kłopotów. Zachowanie tej ekscentrycznej damy budzi wiele zastrzeżeń wśród mieszkańców miasteczka, a zwłaszcza u miejscowej bigotki. Początkiem wielu nieporozumień i zabawnych sytuacji jest przypadkowe spotkanie żony pastora z jej byłym partnerem scenicznym, który dla kilku chwil z dawną ukochaną, gotów jest nawet dopuścić się dezercji.

Całą galerię postaci charakterystycznych dla typowych fars: pastor, biskup, sierżant angielski, a nawet gotowy na wszystko niemiecki żołnierz, zbiegły z obozu jenieckiego, który wprowadza na scenę napiętą atmosferę z wątkiem kryminalnym.

 

Informacje o spektaklu

OSOBY:

Ida – Lucyna Malec/ Gabriela Muskała
Clive – Paweł Wawrzecki/ Grzegorz Wons
Panna Skillon – Stanisława Celińska (gościnnie)/ Ewa Ziętek
Penelopa Toop – Małgorzata Foremniak/ Arleta Los/ Magdalena Stużyńska/ Ilona Chojnowska
Pastor  – Andrzej Grabarczyk
Niemiec – Maciej Kujawski
Sierżant – Marek Siudym
Lionel Toop – Tomasz Stockinger
Biskup – Jerzy Turek

Autor: Philip King
Przekład: Bożena Sławińska
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Józef Napiórkowski
Opracowanie muzyczne: Jan Zawierski

Prapremiera polska: 1 grudnia 1995