Przyjazne dusze

Pam Valentine

Komedia melancholijno-spirytystyczna.

Do urokliwego domu pod Londynem, wprowadza się młoda para, właśnie spodziewająca się dziecka. Simon – początkujący pisarz powieści kryminalnych, Mary – ciepła, dobra i kochająca dziewczyna, całkowicie oddana pasji męża. Nie wiedzą, że ich nowe rodzinne gniazdko kryje w sobie pewną tajemnicę. Cały czas bowiem dom zamieszkują tragicznie zmarli poprzedni właściciele.

czytaj dalej

Komedia melancholijno-spirytystyczna.

Do urokliwego domu pod Londynem, wprowadza się młoda para, właśnie spodziewająca się dziecka. Simon - początkujący pisarz powieści kryminalnych, Mary - ciepła, dobra i kochająca dziewczyna, całkowicie oddana pasji męża. Nie wiedzą, że ich nowe rodzinne gniazdko kryje w sobie pewną tajemnicę. Cały czas bowiem dom zamieszkują tragicznie zmarli poprzedni właściciele.

Jack i Suzie to para duchów, uwięziona między światami, i mocno ingerująca w codzienne życie nowych mieszkańców. Z czasem okazuje się, że obie pary nie tylko wzajemnie się uzupełniają, ale i reprezentują wszystkie swoje niespełnione pragnienia. Sytuację komplikuje pojawienie się matki Mary, nie akceptującej pasji zięcia, a także Anioła Stróża, który dla wszystkich bohaterów ma zadania od samego… Szefa.

To opowieść o marzeniach, przemijaniu i życiu po życiu. Konfrontuje entuzjastyczną, młodzieńczą i wręcz naiwną miłość Mary i Simona, z dojrzałym i doświadczonym, choć bynajmniej nie wyblakłym uczuciem Jacka i Suzie.

Znakomita fabuła w tradycyjnej teatralnej scenerii, a nade wszystko wyjątkowa okazja, by zobaczyć na scenie legendy polskiego aktorstwa.

 

Informacje o spektaklu

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

CZAS TRWANIA (z przerwą):  - ok. 2 godz.

OSOBY:

Susie Cameron – Lucyna Malec
Jack Cameron: – Grzegorz Wons
Marta Bradshaw (matka) – Ewa Wencel
Anioł Stróż – Marek Siudym/Andrzej Grabarczyk/ Jan Kobuszewski / Wojciech Pokora
Simon Willis – Andrzej Nejman/Paweł Małaszyński
Mary Willis – Ilona Chojnowska/Katarzyna Glinka
Mark Webster – Paweł Wawrzecki/ Maciej Kujawski

Autor: Pam Valentine
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok

Premiera: 15 marca 2008