W cyberprzestrzeni o bezpieczeństwie w sieci

Korzystanie z zasobów Internetu może być świetną zabawą oraz inspirującą formą spędzania czasu, pod warunkiem, że odbywa się w rozważny sposób. Warto uświadamiać dzieciom od najmłodszych lat, jakie korzyści i jakie zagrożenia niesie za sobą obecność w sieci. Podczas trwających 60 minut warsztatów młodzi uczestnicy dowiedzą się przede wszystkim, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, w tym z niezwykle popularnych dziś mediów społecznościowych oraz jak zachować się w sytuacji, kiedy pojawia się zagrożenie. Zajęcia mają charakter interaktywny i nastawione są na aktywizację uczestników poprzez zastosowanie różnego rodzaju ćwiczeń i technik warsztatowych.

czytaj dalej

Korzystanie z zasobów Internetu może być świetną zabawą oraz inspirującą formą spędzania czasu, pod warunkiem, że odbywa się w rozważny sposób. Warto uświadamiać dzieciom od najmłodszych lat, jakie korzyści i jakie zagrożenia niesie za sobą obecność w sieci. Podczas trwających 60 minut warsztatów młodzi uczestnicy dowiedzą się przede wszystkim, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, w tym z niezwykle popularnych dziś mediów społecznościowych oraz jak zachować się w sytuacji, kiedy pojawia się zagrożenie. Zajęcia mają charakter interaktywny i nastawione są na aktywizację uczestników poprzez zastosowanie różnego rodzaju ćwiczeń i technik warsztatowych.

Informacje o spektaklu

Program warsztatów „W cyberprzestrzeni” został ułożony odpowiednio dla dzieci w 2 przedziałach wiekowych:  I-III klasa szkoły podstawowej i IV- VIII klasa szkoły podstawowej.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się między innymi:

  • Jak stosować w praktyce zasady uważnego i bezpiecznego korzystania z Internetu
  • Gdzie zwrócić się w sytuacji, kiedy rozpoznamy, że treści z którymi mamy styczność nie są dla nas bezpieczne
  • Jak poruszać się bezpiecznie w popularnych mediach społecznościowych
  • Jak w bezpieczny sposób komunikować się z innymi użytkownikami sieci