26 października 2022

„Koszerne raz!”, czyli żydowskie obyczaje od kuchni w teatrze Kwadrat w Warszawie!

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju spektakl komediowy w Warszawie, którego premiera odbędzie się 17 grudnia w teatrze Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego! Bilety można nabyć już teraz przez naszą stronę internetową. Co świadczy  wyjątkowości tej komedii?

O czym jest ten spektakl komediowy?

„Koszerne raz!” to pozycja, która zachwyci niejednego fana teatru komediowego, a również i rekreacyjnego widza, szukającego porządnej dawki śmiechu i pozytywnych wrażeń. Doskonale łączy ona humor z przedstawieniem elementów kultury i obyczajów judaizmu.

Ten warszawski spektakl komediowy powstał na podstawie tekstów „Beau Jest” oraz „Jest a Second” Jamesa Shermana – amerykańskiego dramaturga – a inscenizacja zaprojektowana została przez Reb’ego Judele von Polen – reżysera, scenografa i malarza pochodzenia izraelskiego – co sprawia, że widowisko jest tym bardziej spektakularne i niepowtarzalne.

Dlaczego warto wybrać się do Warszawy na ten konkretny spektakl komediowy?

Przede wszystkim, należałoby wziąć pod uwagę barwność i dynamizm tej opowieści. Dzięki tym cechom, zachwyci on najwybredniejszych widzów, a fakt, że wszystkie sceny oparte są na kalendarzu świąt żydowskich, takich jak przyjęcie urodzinowe, ceremonie religijne – Szabas, Seder, czy Brit Mila – dodaje niepowtarzalnych doświadczeń, płynących z zapoznania się z obyczajowością i kulturą judaizmu oraz pomaga umiejscowić wydarzenia w czasie.

Komiksowa i niezwykle malownicza konwencja pozycji repertuaru warszawskiego teatru Kwadrat „Koszerne raz!” jest aspektem, który skłania do zdecydowania się właśnie na ten spektakl komediowy, przez to, iż widowisko to – poza swoim przekazem i oparciu na kulturze judaizmu – jest zwyczajnie przyjemne dla oka. Każdy zatem znajdzie w nim coś dla siebie, a więc rozczarowanie nie jest możliwe.

Występują:

  • Anna Cieślak / Agnieszka Sienkiewicz jako Sara Goldman
  • Marcin Piętowski / Paweł Ciołkosz jako Chris
  • Krzysztof Szczepaniak jako Bob (Robert Schroeder)
  • Andrzej Andrzejewski / Michał Lewandowski jako Joel
  • Ewa Wencel jako Miriam
  • Andrzej Grabarczyk jako Abe

Bilety

„Koszerne raz!” zagramy również przedpremierowo 15 i 16 grudnia.

W przypadku chęci zakupu bądź rezerwacji biletów, zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny internetowej www.teatrkwadrat.pl, gdzie dodatkowo znajdują się pozostałe pozycje naszego repertuaru, jak i informacje o dostępności i cenach biletów.

Do zobaczenia na sali!