Così è la vita (Takie jest życie)

Waldemar Śmigasiewicz

SCENA KAMERALNA
Così è la vita (Takie jest życie) to liryczna komedia z dreszczykiem. Adela, właścicielka prywatnego biura detektywistycznego wraz z jej „prawą ręką”, dyplomowaną wywiadowczynią mgr. Krystyną, na co dzień zajmują się rozwiązywaniem trudnych i zagmatwanych spraw – od dyskretnych romantycznych zdrad, do przyszpilania na gorącym uczynku niewiernych kochanków. Lecz to co przydarza się w ciągu dwóch dni i jednej nocy zmusza je do całkowitej zmiany poglądów na miłość, zauroczenie i zdradę.
W komicznych, a zarazem wzruszających i pełnych napięć zwrotów akcji zderzają się aktorskie osobowości: Ewy Wencel, Joanny Żółkowskiej, Krystyny Tkacz, Lucyny Malec i Joanny Kuberskiej…

czytaj dalej

Così è la vita (Takie jest życie) to liryczna komedia z dreszczykiem. Adela, właścicielka prywatnego biura detektywistycznego wraz z jej „prawą ręką”, dyplomowaną wywiadowczynią mgr. Krystyną, na co dzień zajmują się rozwiązywaniem trudnych i zagmatwanych spraw - od dyskretnych romantycznych zdrad, do przyszpilania na gorącym uczynku niewiernych kochanków. Lecz to co przydarza się w ciągu dwóch dni i jednej nocy zmusza je do całkowitej zmiany poglądów na miłość, zauroczenie i zdradę.
W komicznych, a zarazem wzruszających i pełnych napięć zwrotów akcji zderzają się aktorskie osobowości: Ewy Wencel, Joanny Żółkowskiej, Krystyny Tkacz, Lucyny Malec i Joanny Kuberskiej.
Próbując odnaleźć złoty środek pomiędzy zdradą a wybaczeniem, miłością a zwątpieniem odkrywają, cytując Arystotelesa: „iż miłość jest jak pszczoła która żądli, ale jakże wiele daje ona miodu”.

Informacje o spektaklu

Ze względu na warunki techniczne sceny, osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię. Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

CZAS TRWANIA  – ok. 2 godz. (z przerwą)

OSOBY:

Adela - Ewa Wencel
Marianna – Joanna Żółkowska (gościnnie)
Joanna –
Joanna Kuberska (gościnnie)
Paula –
Lucyna Malec
Krystyna –
Krystyna Tkacz (gościnnie)

Autor: Waldemar Śmigasiewicz
Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Asystent reżysera: Andrzej Andrzejewski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Maciej Chojnacki
Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 4 lutego 2018 r.