PO LATACH O TEJ SAMEJ PORZE

Bernard Slade

Kontynuacja głośnego przeboju Za rok o tej samej porze””, który w połowie lat 70. znalazł się na liście największych artystycznych i kasowych sukcesów Broadwayu. Para głównych bohaterów poznała się przez przypadek w niewielkiej restauracji. Ona jest mężatką, matką trójki dzieci. On, choć niezwykle lojalny wobec swojej rodziny, nie jest w stanie odmówić sobie rozmowy z uroczą nieznajomą. Od tamtej pory widują się co roku o tej samej porze. W „„Po latach..”.” są już nieco starsi.

czytaj dalej

Kontynuacja głośnego przeboju "Za rok o tej samej porze””, który w połowie lat 70. znalazł się na liście największych artystycznych i kasowych sukcesów Broadwayu. Para głównych bohaterów poznała się przez przypadek w niewielkiej restauracji. Ona jest mężatką, matką trójki dzieci. On, choć niezwykle lojalny wobec swojej rodziny, nie jest w stanie odmówić sobie rozmowy z uroczą nieznajomą. Od tamtej pory widują się co roku o tej samej porze. W „„Po latach..”.” są już nieco starsi.

W momencie, w którym zaczyna się szuka bohaterowie mają po 50 lat, kiedy kończy - już 70. Spotykają się już nie co roku, ale co kilka lat. Nie zmienili się bardzo. Ona jak dawniej jest od niego mądrzejsza. Zachowuje stosowny dystans, ale kocha tego postrzelonego człowieka. Bo George wcale nie jest taki idealny. Znerwicowany, bywa wobec Doris nieprzyjemny.

Informacje o spektaklu

OSOBY:

Doris – Grażyna Barszczewska (gościnnie)
George – Andrzej Kopiczyński

Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Wojciech Kępczyński
Scenografia: Józef Napiórkowski
Opracowanie muzyczne: Maciej Pawłowski

Premiera: 17 października 1998