pomiń nawigację

Archives

14 kwietnia 2005

Ośle lata (Donkey’s Years) (2005)

Oxford. Jubileuszowe spotkanie absolwentów uczelni to świetna okazja, by pochwalić się pozyskanym statusem społecznym, ale też aby porównać swoje dotychczasowe osiągnięcia z tym co osiągnęli dawni koledzy ze studenckiej ławy.

czytaj dalej

8 marca 2003

UPADŁE ANIOŁY

Sztuka wywołała w latach dwudziestych moralne oburzenie. Dzisiaj można na nią spojrzeć z różnych punktów widzenia. Zapewnia obu głównym rolom zabawne fajerwerki a jednocześnie bada pustkę życia swoich postaci. Julia i Jane siedzą sobie wzajemnie w kieszeni a jednocześnie stale się sprzeczają.

To brutalna analiza fatalnych stosunków międzyludzkich i stanowić może wymowne odzwierciedlenie tego, co myślał Coward o stylu życia swoim i swoich znajomych.

czytaj dalej

9 stycznia 1999

Nie teraz, kochanie

Ekskluzywny salon futrzarski w Londynie. Właściciel to kobieciarz z krwi i kości a jego najbliższy współpracownik – wręcz przeciwnie. Akcja, jaka wywiązuje się w wyniku pewnego zakładu powoduje, że sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie a postaci wikłają się w niesamowitym splocie intryg i nieprzewidywalnych sytuacji.

czytaj dalej

8 lutego 1998

WSZYSTKO W RODZINIE

Trzecia, wprowadzona na polską scenę teatralną oraz zaprezentowana prapremierowo przez Teatr Kwadrat, sztuka Ray’a Cooney’a.

W londyńskim szpitalu trwają właśnie przygotowania do tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia i corocznego zjazdu lekarzy.

czytaj dalej

21 czerwca 1996

DAJCIE MI TENORA

Dla opery w Clevelend wrześniowy wieczór 1934 roku może okazać się wielkim świętem. W galowym przedstawieniu Otella główną partię zaśpiewać ma Tito Merelli, światowej sławy włoski tenor. Jego gościnny występ powinien zwrócić się w kasie teatru, a sama opera dzięki niemu może dostać się do grona najbardziej prestiżowych instytucji w kraju. Tito przyjeżdża, ale nieprawdopodobny zbieg rozmaitych okoliczności sprawia, że tuż przed występem pada martwy na hotelowe łóżko.

czytaj dalej

20 kwietnia 1995

KIEDY KOTA NIE MA…

Dwa angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem. Z okazji okrągłej rocznicy żony wybierają się wspólnie na miodowy miesiąc. Korzystając z sytuacji obaj słomiani wdowcy, w średnim wieku, decydują się na przelotne romanse z młodszymi wersjami swoich drugich połówek.

czytaj dalej

28 października 1993

DEKORATOR

Wzruszająca i zabawna komedia. Pewna pani ma kochanka. Na trop afery wpada zazdrosna żona i grozi, że zawiadomi o wiarołomstwie męża rywalki. Cudzołóstwo powoduje szereg komplikacji.

czytaj dalej

17 kwietnia 1993

OKNO NA PARLAMENT (1993)

Tytułowe okno znajduje się w luksusowym apartamencie nr 648, w londyńskim Westminster Hotel. To w jego wnętrzach na sekretną randkę umawia się urzędujący minister deputowany do Izby Gmin z Partii Konserwatywnej – Richard Willey z sekretarką opozycyjnej Partii Pracy panią Jane Worthington. Podczas pobytu w apartamencie pan Willey przypadkowo znajduje ciało pewnego mężczyzny przytrzaśnięte oknem.

czytaj dalej

8 listopada 1992

Z BATUTĄ I KWADRATEM

W programie do spektaklu ówczesny dyrektor Edmund Karwański napisał: „Jest obecnie w modzie biadolenie i narzekanie, że teatr przeżywa kryzys, na wszystko brakuje pieniędzy i nic się na to nie poradzi. Nieprawda. Żeby to udowodnić, Kwadrat, zamiast monodramu Jana Kobuszewskiego, w Jego prywatnym ubraniu wystawia spektakl z orkiestrą, dyrygentem, i dużą ilością kostiumów. (…)”

czytaj dalej

16 stycznia 1992

MAYDAY

Od czasu polskiej prapremiery w Kwadracie sztuka była wystawiana w całym kraju jeszcze 29 razy!

Współczesna farsa kryminalno – obyczajowa. Nieświadoma prawdy Policja na tropie bigamisty – przeciętnego z pozoru Jana Kowalskiego, człowieka o jednym imieniu i dwóch adresach. Stosując zręczny zabieg jednoczesności i podobieństwa wypowiadanych kwestii, autor wprowadza nas w pełne stresów życie żon oraz w schizofreniczną naturę nęża. Galopujące absurdy gagów i pomyłek.

czytaj dalej

designed & created by trendmark.pl