14 kwietnia 2005
Oxford. Jubileuszowe spotkanie absolwentów uczelni to świetna okazja, by pochwalić się pozyskanym statusem społecznym, ale też aby porównać swoje dotychczasowe osiągnięcia z tym co osiągnęli dawni koledzy ze studenckiej ławy.
czytaj dalej
7 maja 2004
Niezwykłe spotkanie dwóch całkowicie odmiennych mężczyzn: jeden jest wielkim prezesem, człowiekiem podłym i niebezpiecznie nieuczciwym, natomiast drugi to skromy emeryt, przeuroczy i nieskazitelny aż do bólu…
czytaj dalej
28 czerwca 2003
Barwna, włoska komedia dell’arte. Jedna z najlepszych jakie napisał Goldoni, a było ich ponad dwieście.
Rzecz dzieje się w XVIII-wiecznej Wenecji na tle karnawału z tańcem, śpiewami.
czytaj dalej
26 marca 2002
Kontynuacja wielkiego przeboju scenicznego lat 90-tych, który podbił serca publiczności na całym świecie. Zarówno pierwsza, jak i druga część miały swoją polską prapremierę w Teatrze Kwadrat a sukces jaki osiągnęły zaowocował licznymi adaptacjami w całej Polsce (Mayday 2 doczekał się ośmiu).
Dalszy ciąg zabawnych perypetii pewnego angielskiego taksówkarza bigamisty.
czytaj dalej
8 lutego 1998
Trzecia, wprowadzona na polską scenę teatralną oraz zaprezentowana prapremierowo przez Teatr Kwadrat, sztuka Ray’a Cooney’a.
W londyńskim szpitalu trwają właśnie przygotowania do tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia i corocznego zjazdu lekarzy.
czytaj dalej
7 stycznia 1995
Elwood P. Dowd miewa kłopoty z oddzielaniem rzeczywistości od fikcji. Na co dzień przyjaźni się z olbrzymich rozmiarów królikiem Harveyem. Spędza z nim niemal każdą chwilę, najczęściej w okolicznych barach, a dodać należy, że królik ów nie stroni od kieliszka.
czytaj dalej
17 kwietnia 1993
Tytułowe okno znajduje się w luksusowym apartamencie nr 648, w londyńskim Westminster Hotel. To w jego wnętrzach na sekretną randkę umawia się urzędujący minister deputowany do Izby Gmin z Partii Konserwatywnej – Richard Willey z sekretarką opozycyjnej Partii Pracy panią Jane Worthington. Podczas pobytu w apartamencie pan Willey przypadkowo znajduje ciało pewnego mężczyzny przytrzaśnięte oknem.
czytaj dalej
16 stycznia 1992
Od czasu polskiej prapremiery w Kwadracie sztuka była wystawiana w całym kraju jeszcze 29 razy!
Współczesna farsa kryminalno – obyczajowa. Nieświadoma prawdy Policja na tropie bigamisty – przeciętnego z pozoru Jana Kowalskiego, człowieka o jednym imieniu i dwóch adresach. Stosując zręczny zabieg jednoczesności i podobieństwa wypowiadanych kwestii, autor wprowadza nas w pełne stresów życie żon oraz w schizofreniczną naturę nęża. Galopujące absurdy gagów i pomyłek.
czytaj dalej
21 czerwca 1991
Akcja toczy się w prywatnych klinikach psychiatrycznych, w których pacjenci traktowani są krańcowo odmiennie. W pierwszym władzę sprawuje dr Pepsi, a jego naczelną maksymą jest zapożyczane od Wilde’a przeświadczenie, iż spośród różnych metod zwalczania pokus, najskuteczniejsza polega na tym, by im ulegać, czyli pozwala swym pacjentom na wszystko, a nawet więcej. Drugim natomiast kieruje dr Toynbee, którego terapia polega na kompletnym unieruchomieniu leczonych, nie pozwala więc na nic, stosując metodę knebla i kaftana.
czytaj dalej
9 czerwca 1990
Oxford. Jubileuszowe spotkanie absolwentów uczelni to świetna okazja, by pochwalić się pozyskanym statusem społecznym, ale też aby porównać swoje dotychczasowe osiągnięcia z tym co osiągnęli dawni koledzy ze studenckiej ławy.
czytaj dalej