Dusza Kobusza

Na początku grudnia 2011 roku, na deskach Teatru Kwadrat, hucznie fetowaliśmy jubileusz 55-lecia pracy artystycznej naszego nestora, Jana Kobuszewskiego. Benefis, który udało się przygotować z tej okazji, odbił się szerokim echem wśród warszawskiej publiczności.

czytaj dalej

Na początku grudnia 2011 roku, na deskach Teatru Kwadrat, hucznie fetowaliśmy jubileusz 55-lecia pracy artystycznej naszego nestora, Jana Kobuszewskiego. Benefis, który udało się przygotować z tej okazji, odbił się szerokim echem wśród warszawskiej publiczności. I choć zarzekaliśmy się, że na taki żart pozwolimy sobie tylko raz, to jednak nie skrywany zachwyt zaproszonych wówczas gości, kazał pochylić się nad tym materiałem ponownie.

Z tej okazji powstał spektakl muzyczny „Dusza Kobusza”, stworzony na bazie Benefisu Pana Jana, i pokazany jedynie 24 razy. Pieniądze, które zostały wówczas zebrane, w formie biletów-cegiełek, w całości przeznaczyliśmy na remont naszej siedziby przy Marszałkowskiej.

Wydarzenie zostało zarejestrowane i wydane przez Teatr w formie 3 płytowego wydawnictwa na DVD, które mogą Państwo zakupić w sklepie na  naszej stronie lub osobiście w kasie Teatru Kwadrat.

Informacje o spektaklu

OBSADA:

Jan Kobuszewski
Ilona Chojnowska
Ewa Kasprzyk
Lucyna Malec
Magdalena Stużyńska
Ewa Wencel
Marzena Zając
Ewa Ziętek
Andrzej Andrzejewski
Andrzej Grabarczyk
Maciej Kujawski
Andrzej Szopa
Marcin Kwaśny
Andrzej Nejman
Marek Siudym
Paweł Wawrzecki
Grzegorz Wons

gościnnie: Czesław Majewski, Janusz Tylman, Andrzej Kopiczyński,
Szymon Kusarek, Jacek Łuczak, Paweł Podgórski

Reżyseria i scenariusz: Andrzej Nejman