Katarzyna Glinka

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W 2001 roku została wyróżniona na festiwalu szkół teatralnych za rolę Venticelli w przedstawieniu „Amadeusz” Petera Shaffera. Debiutowała w 2002 roku na deskach Teatru im Stefana Jaracza w Olsztynie.

Popularność zdobyła występami w serialach TVP „Barwy szczęścia” oraz „Tancerze”. Wystąpiła w XI edycji „Tańca z gwiazdami”, w której dotarła aż do finału. Zagrała m.in. w „Och Karol” oraz „Och Karol 2”,„Wyjazd integracyjny”, „Od pełni do pełni”, „Karol, który został świętym” a ostatnio w produkcji pt.: „Wkręceni”.

Już w 2003 roku, na początku swojej drogi zawodowej, została laureatką konkursu „Z Cinema do Cannes”. Od tego czasu jej twarz zna cała Polska. Kasia lubi wyzwania i chętnie je podejmuje. Dzięki żywemu temperamentowi robi mnóstwo różnych rzeczy niezwiązanych bezpośrednio z aktorstwem. Razem z Robertem Gonerą prowadziła polską edycję programu telewizyjnego „Ford Boyard” oraz Festiwal Piosenki w Opolu. Przez kilka lat związana była kontraktem reklamowym z Canal+. Współpracuje również z fundacją Tomasza Osucha „Spełniamy Marzenia”.

Jest ulubienicą widzów i mediów – w ciągu ostatniego roku pojawiła się na okładkach wielu magazynów kobiecych, takich jak Gala, Uroda czy ekskluzywny Twój Styl. Prywatnie – zapalona miłośniczka podróży. Zwiedziła Amerykę Północną i Środkową, Azję, Australię i Afrykę. Teraz jej wyzwaniem jest Ameryka Południowa.

ROLE W TEATRZE KWADRAT:

MYRTLE MAE SIMMONS – „Mój przyjaciel Harvey”, Mary Chase, reż. M. Sławiński
MARY WILLIS – „Przyjazne dusze”, Pam Valentine, reż. M. Sławiński
RITA – „Ślub doskonały”, Robin Hawdon, reż. M. Sławiński
KITTY VERDUN – „Ciotka Karola 3.0”, Brandon Thomas, reż. A. Nejman
JANE – „Kłamstewka”, Joe DiPietro, reż. P. Wawrzecki
BROOKE ASHTON – „Czego nie widać”, Michael Frayn, reż. A. Nejman
LAURA SANDERSON– „Wrócę przed północą”, Peter Colley, reż. M. Sławiński